Cambridge University Press Deneme Erişimi

Cambridge University Press, 430’un üzerinde hakemli bilimsel dergisini ve 37 binden fazla akademik kitabını çevrimiçi olarak 15 Aralık 2020 tarihine kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nin (İKÜ) deneme erişimine sundu. 

Sunduğu bilimsel yayınlar tüm disiplinlere hitap eder. TIP, Mühendislik, Fizik, Sosyal Bilimler, Matematik, Psikoloji ve daha birçok konu başlığında büyük bir bilimsel hazneye erişimi sunar. 

1534 yılında yayın hakkını elde Cambridge University Press, dünyanın ilk akademik yayınlarını çıkaran kurum olarak dikkat çekmektedir. Bir üniversite yayınevi olarak temel yayın amacı; bilime katkı sağlayacak bir yayınevi olmak olan Cambridge University Press, dünyaca ünlü bilim insanlarının tarih boyunca bünyesinde yayın yapmaları ve çalışmalar yapmasıyla dikkat çekmiştir. Sir Isaac Newton, Albert Einstein, Stephen Hawking ve Noam Chomsky gibi insanlık tarihine yön veren bilim insanlarının çalışmaları yaptığı üniversite ve yayınlarını yaptıkları yayınevi olarak “saygınlık” kavramını temsil eder.

Erişim için lütfen tıklayın.