Sık Sorulan Sorular

Kütüphanelerimiz hafta içi 08:30 – 18:00 saatleri arasında açıktır. 
Sınav dönemlerinde hafta içi 08:30 – 22:00; hafta sonu 10:00-18:00 saatleri arasında kütüphanemiz kullanıma açıktır.
Kütüphanelerimiz; Ataköy Yerleşkesi, Şirinevler Yerleşkesi ve Basın Ekspres Yerleşkesi’nde yer almaktadır. Kütüphanelerimize şube kütüphanelerimizden bakabilirsiniz.
Kütüphane içerisinde su haricinde yiyecek, içecek ve tütün ürünleri kullanılması yasaktır.
Materyal ödünç alma hakkı kullanıcı türüne göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için ödünç verme hizmetinden bakabilirsiniz.
Kütüphane koleksiyonunda bulunan süreli yayınlar, tezler, nadir eserler ve danışma kaynakları (sözlük, ansiklopedi, atlas) dışında kalan multimedya kaynakları ve kitapları ödünç alabilirsiniz.
Ödünç alınan yayının süresini, iade tarihine 3 gün kala kütüphane hesabımdan uzatabilirsiniz.
Ödünç alınan kitap ilgili kütüphaneye teslim edilir ve Kitap Geciktirme Cezası süreçlerinde yer alan adımlar uygulanmaktadır. 
Kaybedilen kaynağın tarih ve basım sayısı aynı olacak şekilde ya da benzer bir kaynak alınarak kütüphaneye teslim edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda kitap geciktirme cezasında yer alan süreç de uygulanmaktadır.
Sadece İstanbul Kültür Üniversitesi mensupları ve öğrencileri mail adresleri ve Orion şifreleri ile ayrıca akademik personel VPN bağlantısını kurarak elektronik kaynaklarımıza kampüs dışı erişim sağlayabilmektedir. Detaylı bilgi için kampüs dışı erişim sayfasına bakabilirsiniz.
Kütüphanemizdeki katalog tarama alanında yer alan bilgisayarla aracılığıyla katalog tarama yapabilirsiniz.
Aradığınız kaynağın koleksiyonumuzda olup olmadığını kütüphane kataloğundan teyit edebilirsiniz. Yayın koleksiyonumuzda yoksa üniversite kütüphaneleri kataloğundan tarama yaparak ödünç alabileceğimiz üniversitelerin bilgisine erişebilirsiniz.
Diğer üniversite kütüphanelerinden kaynak isteğinde bulunmak için ödünç kitap istek formunu doldurmanız gerekmektedir.
Sorularınız için (0212) 498 47 03 numaralı telefonu arayabilir ya da kutuphane@iku.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: Çar, 01/25/2023 - 14:22