Hizmetler

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi kütüphane hizmet ve olanakları;

Danışma ve referans hizmeti, kütüphane ve kütüphane kaynaklarının etkin kullanımını sağlamak amacıyla, kullanıcıların gereksinim duyduğu bilgiye en hızlı ve en doğru biçimde ulaşabilmesi için gerekli yardımın sağlandığı hizmettir. Bu hizmet; yüz yüze, telefon, e-posta ve kullanıcı eğitimleri ile verilmektedir.

Kütüphaneyi, kütüphane kaynaklarını ve araştırma yöntemlerini öğrenmek isteyen kullanıcılara, önceden randevu almak koşuluyla, kütüphane tanıtım programı (oryantasyon) düzenlenmektedir. Bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin oryantasyon talep formunu doldurması gerekmektedir.
Diğer sorularınız için; (0212) 498 47 03 numaralı telefonu arayabilir, kutuphane@iku.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Kaç kitap alabilirim?

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi mensuplarının ve öğrencilerinin eğitim-öğretim, araştırma, bilimsel faaliyet ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kütüphanedeki yayınların belli kurallar çerçevesinde kütüphane içi ve dışı dolaşımı sağlanmaktadır. 

Ansiklopediler, sözlükler ve rezerv kaynakları gibi yoğun kullanılan danışma kaynakları ödünç verilmemektedir.
 

.

Kullanıcıların ödünç alma süreleri:

Akademik Personel 7 Adet Kitap 30 Gün
Doktora Öğrencileri 5 Adet Kitap 20 Gün
Yüksek Lisans Öğrencileri 5 Adet Kitap 20 Gün
Önlisans ve Lisans Öğrencileri 5 Adet Kitap 15 Gün
İdari Personel 5 Adet Kitap 15 Gün
İKÜMED Üyeleri 5 Adet Kitap 15 Gün
Kütüphanelerarası (ILL) 5 Adet Kitap 15 Gün

İade süresi geçen kaynaklar için; Kitap Gecikme Cezası'nda yer alan işlemler yapılmaktadır.


Diğer sorularınız için; (0212) 498 47 03 numaralı telefonu arayabilir, kutuphane@iku.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Kütüphaneler Arası Ödünç Verme Hizmeti, kütüphaneler arasında ödünç yayın alıp-verme işlemini içeren hizmettir. Kütüphanelerimizde bulunmayan kaynakların, işbirliği içinde bulunulan diğer üniversite kütüphanelerinden temin ederek kullanıcılarımıza ödünç verilmektedir.

Aradığınız kaynağın koleksiyonumuzda olup olmadığını kütüphane kataloğundan kontrol edebilirsiniz.

Yayın koleksiyonumuzda yoksa üniversite kütüphaneleri kataloğundan tarama yaparak ödünç alabileceğimiz üniversitelerin bilgisine erişebilirsiniz.

Diğer üniversite kütüphanelerinden kaynak isteğinde bulunmak için ödünç kitap istek formunu doldurmanız gerekmektedir.
Kütüphane koleksiyonumuzda yer almasını istediğiniz kaynaklar için; materyal talep formunu doldurabilirsiniz. 


Diğer sorularınız için; (0212) 498 47 03 numaralı telefonu arayabilir, kutuphane@iku.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.


Son Güncelleme Tarihi: Cu, 01/06/2023 - 16:55