Kütüphane Hesabı

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi kütüphanesine üye olanlar, kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak "Kütüphane Hesaplarını" açabilirler. Kütüphane üye numaranız ile kütüphane hesabınıza üniversitemizin web sitesi üzerinden erişebilir, iade tarihleri gelmiş kitaplarınızı görebilir, uzatma yapabilir ve kitap ayırtması yapabilirsiniz.

Özel oturum açmak için kullanılan giriş ekranı sorgulama web sayfamızın sağ üst köşesinde yer almaktadır.

Kullanıcı adı: öğrencinumaranız@stu.iku.edu.tr  (mail adresiniz)

• Şifre: UNIPASS şifreniz
 

Kütüphane Hesabı Menüleri:

Kişisel Bilgi:

Kişisel bilgilerinizi kontrol edebileceğiniz ve değiştirebileceğiniz alandır. Şifrenizi buradan değiştirebilirsiniz. Şifreniz ile ilgili sorun yaşandığında kütüphane yetkililerinden yardım alabilirsiniz. Bu alanda ayrıca iletişim bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Ödünç Alınanlar:
Ödünç aldığınız ve şu an üzerinizde olan yayınları görebileceğiniz alandır. Bu alanda, yayına ait bilgilerin yanı sıra, iade tarihini de görebilirsiniz. Kütüphane yönetimi kullanıcılar için web üzerinden uzatmaya izin vermektedir. İade tarihine 2 gün kala "Ödünç Alınanlar" alanındaki uzatma ikonu aktif hale gelecektir. Bu ikona tıklayarak web üzeriden uzatma yapabilirsiniz. Ödünç alınan yayın aynı süreyle 1 kere daha uzatılabilir. Eğer uzatma yapılacak yayın üzerinde ayırtma yapılmış veya yayının iade tarihi geçmiş ise uzatma ikonu aktif olmayacaktır, bu durumda yayının iadesi gereklidir. Üzerinizde iadesi gecikmiş yayın bulunuyorsa iadesi gecikmemiş diğer yayınlara uzatma işlemi yapılamamaktadır.

İade Ettiğim Kaynakların Listesi:
Daha önce ödünç alıp iade ettiğiniz yayın bilgilerini görebileceğiniz alandır.

Ayırtılan Materyaller:
Ayırtma yaptığınız yayınları görebileceğiniz alandır. Özel oturumunuz üzerinden sorgu yaptığınızda, ödünçte olan materyallere ayırtma işlemi yapabilirsiniz. Ayırtma işlemi sayesinde ödünçteki materyal iade edildiğinde sizin adınıza bekletilecektir.

*Özel oturum işleminiz bittikten sonra sağ üst köşede isminizin yanındaki "Çıkış" butonuna tıklayarak oturumu kapatmayı unutmayınız.