Kütüphane Hesabı

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Kütüphanesi kullanıcıları Katalog Tarama sayfasında “Kütüphane Hesabı” modülü üzerinden iade tarihleri gelmiş kitaplarını görebilir, uzatma işlemi yapabilir ve yayınlar için ayırtma talep edebilirler. 

Kütüphane Hesabınızda oturum açmak için sayfanın sağ üst köşesinde yer “Giriş” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
ÖĞRENCİ
 Kullanıcı adı:    Öğrenci e-posta adresiniz
 Parola:                İKÜ UNIPASS Parolanız (Orion öğrenci bilgi sistemi,  öğrenci etki alanı, öğrenci e-posta, CATS)

PERSONEL
 Kullanıcı adı:    İKÜ e-posta adresiniz
 Parola:                İKÜ UNIPASS (Orion öğrenci bilgi sistemi,  öğrenci etki alanı, öğrenci e-posta, CATS)
 
Kütüphane Hesabı Menüleri:

Kişisel Bilgi:
Kişisel bilgilerinizi kontrol edebileceğiniz ve şifrenizi değiştirebileceğiniz alandır. Şifreniz ile ilgili sorun yaşandığında kütüphane yetkililerinden yardım alabilirsiniz. Bu alanda iletişim bilgilerinizi de güncelleyebilirsiniz.

Ödünç Alınanlar:
Ödünç aldığınız ve şu an üzerinizde olan yayınları görebileceğiniz alandır. Bu alanda, yayına ait bilgilerin yanı sıra, iade etmeniz gereken tarihi de görebilirsiniz. Kütüphane yönetimi kullanıcılar için web üzerinden uzatmaya izin vermektedir. İade tarihine 3 gün kala "Ödünç Alınanlar" alanındaki uzatma butonu aktif hale gelecektir. Bu butona tıklayarak web üzerinden uzatma yapabilirsiniz. Ödünç alınan yayın aynı süreyle 2 kere daha uzatılabilir. Eğer uzatma yapılacak yayın üzerinde ayırtma varsa veya yayının iade tarihi geçmişse uzatma butonu aktif olmayacaktır, bu durumda yayının iadesi gereklidir. Üzerinizde iadesi gecikmiş yayın bulunuyorsa iadesi gecikmemiş diğer yayınlara uzatma işlemi yapılamamaktadır.

İade Ettiğim Kaynakların Listesi:
Daha önce ödünç alıp iade ettiğiniz yayın bilgilerini görebileceğiniz alandır.

Ayırtılan Materyaller:
Ayırtma yaptığınız yayınları görebileceğiniz alandır. Özel oturumunuz üzerinden sorgu yaptığınızda, ödünçte olan materyallere ayırtma işlemi yapabilirsiniz. Ayırtma işlemi sayesinde ödünçteki materyal iade edildiğinde sizin adınıza 2 gün süre ile bekletilecektir. Bu süre içinde ödünç alınmayan yayınların üzerindeki ayırtma düşecektir.

Cezalar:
Üzerinizde bulunan yayınları iade tarihlerinden geç iade etmişseniz ya da üzerinizde hali hazırda gecikme durumunda olan yayın varsa buna dair cezaları görüntüleyeceğiniz alandır.

Request:
Yapmış olduğunuz yayın isteklerini ve durumlarını görüntüleyeceğiniz alandır. "Yayın Talep Formu” kütüphane koleksiyonuna satın alma yoluyla katılmasını istediğiniz kaynaklar için, “ILL Formu” kütüphaneler arasında ödünç yayın alıp-verme işlemi için doldurmanız gereken formladır. Yayın Talep Formu tüm kullanıcılarımızın (öğretim üyeleri, öğrenciler, idari personel, İKÜMED üyeleri) ILL Formu öğretim üyelerimizin kullanımına sunulmuştur.

Kütüphane hesabınız ile ilgili işlemleriniz bittikten sonra sağ üst köşede isminizin yanındaki “Çıkış” butonuna tıklayarak oturumunuzu kapatmayı unutmayınız.
 


Son Güncelleme Tarihi: Pt, 02/05/2024 - 11:30