Kampüs Dışı Erişim

İstanbul Kültür  Üniversitesi'nin lisanslı içeriğine kampüs dışından erişim için kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanabilirsiniz. 

Elektronik Kaynaklara Kampüs Dışından Erişim İçin Lütfen Tıklayınız...


 ÖĞRENCİ
 Kullanıcı adı:  öğrencinumarası@stu.iku.edu.tr  (mail adresiniz)
 Parola : IKU UNIPASS şifreniz (Orion öğrenci bilgi sistemi PC laboratuvarları, IKU e-mail ve CATS için kullanılan şifre) 

PERSONEL
 Kullanıcı adı: kullanıcı_adı@iku.edu.tr (IKU e-mail adresiniz)
 Parola :          IKU UNIPASS şifreniz (Orion, personel bilgisayarları, IKU e-posta ve CATS için kullanılan şifre)
 
• İstanbul Kültür Üniversitesi Kütüphanesinin sahip olduğu kaynaklara bu sayfa aracılığıyla tek tek ya da toplu olarak erişebilirsiniz. 
• Kütüphane kataloğu aracılığıyla basılı ve elektronik dergilerle CD ve DVD formatındaki filmleri tek seferde tarayabilirsiniz.
• Elektronik Kaynaklar linkini izleyerek Kütüphanemizin tarafından abone olunan veritabanları ile açık erişimli veritabanlarını tek tek tarayabilirsiniz.
•Kütüphanenin sahip olduğu bütün basılı ve elektronik kaynakları bir defada taramak için “Toplu Tarama” fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Kampüs dışından toplu tarama için elektronik kaynaklara kampüs dışını seçmeli ve gelecek sayfada istenen bilgileri girmelisiniz. Bu konuda bir sorun yaşamanız durumunda konuyu kütüphaneye gelerek  ya da kutuphane@iku.edu.tr adresine mail göndererek referans kütüphanecisine iletebilirsiniz.