İKÜ Kütüphanesi Büyümeye Devam Ediyor

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, envanterine kattığı kitaplarla büyümeye devam ediyor. Ataköy Yerleşkesi Kütüphanesi, Şirinevler Yerleşkesi Kütüphanesi ve Basın Ekspres Yerleşkesi Kütüphanesi olmak üzere üç kütüphane olarak kullanıcılara hizmet veren İKÜ Kütüphanesi’ndeki basılı kitap sayısı 100 bini geçti.

İKÜ Kütüphanesi Beylikdüzü Belediyesi Fakir Baykurt Kütüphanesi’ni Ziyaret Etti

İstanbul Kültür Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Yasemin Balcı ile Teknik ve Okuyucu Hizmetler Müdürü Senem Akgün 25 Ekim 2019 Cuma günü Beylikdüzü Belediyesi’nin şube kütüphanelerinden biri olan Fakir Baykurt Kütüphanesi’ni ziyaret ettiler. Balcı ile Akgün yeni açılan kütüphaneye destek olmak amacıyla; İKÜ Yayınevi’nden çıkan yayınlar ile kütüphanemize bağışlanan çocuk kitaplarını beraberinde götürdüler.

Turcademy Veri Tabanı Deneme Erişimi

Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformu olan Turcademy veri tabanı, İKÜ’nün deneme erişimine açıldı.

Deneme Erişimi: https://www.turcademy.com/tr
Deneme Erişimi süresi: 30.11.2019 tarihine kadar
 

HukukTürk Veri Tabanı Deneme Erişimi

Her gün güncellenen, birbirine hiper linklerle bağlanmış T.C. Mevzuatı (Kanunlar, KHK’ler, Tüzükler, Yönetmelikler, B.K. Kararları, Genelgeler), kanun maddeleri ve konuları ile ilişkilendirilmiş, tasnifli içtihatlar (Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları). Resmi Gazete günlük olarak sisteme girilmekte ve değişiklikler aynı gün yerlerine işlenmektedir. Ayrıca Türk Hukuk Bibliyografyası, Dilekçe ve Sözleşme örnekleri, Hukuk Sözlüğü (metinlerle ilişkilendirilmiş) gibi faydalı servisler yer almaktadır.

LEXPERA Deneme Erişimi

LEXPERA, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek; güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir.