“The Emerging Sources Citation Index (ESCI) Arşivi 2005-2014” Deneme Erişimi

Ekual kapsamında olmayan The Emerging Sources Citation Index (ESCI) 2005-2014 arşivi, 30 Kasım 2020 tarihine kadar İKÜ’nün deneme erişimine açıldı.

Web of Science Core koleksiyonu kapsamında 2015 ve sonrasına erişiminiz bulunan, The Emerging Sources Citation Index (ESCI) bölgesel öneme sahip olan ancak yayınlanmış dergilerin çoğunda bulunmayan araştırma alanları arasında en kapsamlı keşfi sunması sayesinde, mevcut Web of Science içeriğini derinleştirir.

Taylor Francis E-Kitap Deneme Erişimi

CRC Press, Routledge, Focal Press, Psychology Press, Apple Academic Press, Ashgate, Garland Science ve daha birçok yayınevinden; fen bilimleri, tıp, beşeri bilimler, sosyal bilimler, eğitim, davranış bilimleri ve hukuk gibi 53 farklı disiplinden 125 binden fazla e-kitaba erişim sağlayan Taylor Francis veri tabanı, 31 Temmuz 2020 tarihine kadar İKÜ’nün deneme erişimine açıldı. 

Turcademy Veri Tabanı

Türkiye akademik yayıncılık alanında öncü olan Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Literatür Yayıncılık, Müzik Eğitim Yayınları, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi, Phoenix Yayınevi, Siyasal Kitabevi, Seçkin Kitabevi ve Yeni İnsan Yayınevi’ne ait yaklaşık 6 bin 500 Türkçe kitap elektronik ortamda erişime sunulmaktadır.

Erişim için tıklayınız…
 

“Web of Science Core Collection ve InCites Benchmarking & Analytics: Keşif Burada Başlıyor!” E-Eğitimi

İKÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, üyesi olduğumuz Web of Science Core Collection ve InCites Benchmarking & Analytics platformlarının daha etkin bir şekilde kullanılabilmesi için “Web of Science Core Collection ve InCites Benchmarking & Analytics: Keşif Burada Başlıyor!” başlıklı bir e-eğitim düzenleyecek. Customer Education Specialist, Scientific and Academic Research Derya Soğuksu tarafından verilecek eğitim, 29 Nisan Çarşamba günü 14.00-15.00 saatleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

“Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” Webinarı

İKÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, “Günümüzün aşırı bilgi ortamında güvenilir akademik kaynaklara ulaşmanın yolu nedir?” ve “Literatür taramasını kolaylaştıracak yöntemler ve araçlar nelerdir?” sorularına yanıt vermek amacıyla “Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” başlıklı bir webinar düzenleyecek. EBSCO Information Services Sr. Customer Engagement Manager Uğurcan Özkan’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 7 Mayıs Perşembe günü 14.00-15.00 saatleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

THE MIT Press Direct Veri Tabanı Deneme Erişimi

MIT Press'in 620 bin sayfayı aşkın içeriğe sahip olan elektronik kitap koleksiyonu, Mayıs ayı sonuna kadar İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kütüphane ve Dokümanstasyon Daire Başkanlığı'nın deneme erişimine açıldı. THE MIT Press Direct veri tabanı; Richard Feynman,  Rosalind E. Krauss, Umberto Eco, Daniel Dennett, Noam Chomsky, Paul Krugman, Marvin Minsky, Sherry Turkle, Slavoj Žižek gibi isimlerin eserlerinin de yer aldığı bir e-koleksiyon sunmaktadır.

İKÜ Kütüphane COVID-19 Rehberi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan COVID-19 Rehberi; içeriğinde sanal eğitimler, ücretsiz COVID-19 içerikleri, yayınevlerinin deneme erişimlerine açtıkları içerik, #Evdekal Kültürlü ile açık erişim eğitimleri, çevrimiçi etkinlikler, dijital kütüphane, faydalı bilgiler gibi birçok bilgiyi bir arada bulabileceğiniz bir rehberdir.