“Web of Science Core Collection ve InCites Benchmarking & Analytics: Keşif Burada Başlıyor!” E-Eğitimi

İKÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, üyesi olduğumuz Web of Science Core Collection ve InCites Benchmarking & Analytics platformlarının daha etkin bir şekilde kullanılabilmesi için “Web of Science Core Collection ve InCites Benchmarking & Analytics: Keşif Burada Başlıyor!” başlıklı bir e-eğitim düzenleyecek. Customer Education Specialist, Scientific and Academic Research Derya Soğuksu tarafından verilecek eğitim, 29 Nisan Çarşamba günü 14.00-15.00 saatleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

“Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” Webinarı

İKÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, “Günümüzün aşırı bilgi ortamında güvenilir akademik kaynaklara ulaşmanın yolu nedir?” ve “Literatür taramasını kolaylaştıracak yöntemler ve araçlar nelerdir?” sorularına yanıt vermek amacıyla “Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” başlıklı bir webinar düzenleyecek. EBSCO Information Services Sr. Customer Engagement Manager Uğurcan Özkan’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 7 Mayıs Perşembe günü 14.00-15.00 saatleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

THE MIT Press Direct Veri Tabanı Deneme Erişimi

MIT Press'in 620 bin sayfayı aşkın içeriğe sahip olan elektronik kitap koleksiyonu, Mayıs ayı sonuna kadar İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kütüphane ve Dokümanstasyon Daire Başkanlığı'nın deneme erişimine açıldı. THE MIT Press Direct veri tabanı; Richard Feynman,  Rosalind E. Krauss, Umberto Eco, Daniel Dennett, Noam Chomsky, Paul Krugman, Marvin Minsky, Sherry Turkle, Slavoj Žižek gibi isimlerin eserlerinin de yer aldığı bir e-koleksiyon sunmaktadır.

İKÜ Kütüphane COVID-19 Rehberi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan COVID-19 Rehberi; içeriğinde sanal eğitimler, ücretsiz COVID-19 içerikleri, yayınevlerinin deneme erişimlerine açtıkları içerik, #Evdekal Kültürlü ile açık erişim eğitimleri, çevrimiçi etkinlikler, dijital kütüphane, faydalı bilgiler gibi birçok bilgiyi bir arada bulabileceğiniz bir rehberdir.

EBSCO Kullanıcı Eğitimleri

EBSCO firması, COVID-19 önlemleri kapsamında alınan uzaktan eğitim kararını desteklemek amacıyla çevrimiçi olarak bir dizi kullanıcı eğitimi gerçekleştirecektir. Üç kısımdan oluşacak bu eğitimlerin birinci kısmı “Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları”, ikinci kısmı “EBSCO eKitaplar: İçerik ve Kullanım Yöntemleri”, üçüncü kısmı ise “TÜBİTAK ULAKBİM’den Tüm Üniversite Araştırmacılarına Kaynaklar” hakkında olacaktır.


Eğitimler 26 Mart 2020 ve 1 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.