Legal Online Veri Tabanı 

Legal Online Veri Tabanı, “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır.

Online Kütüphane: Telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (470 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (680 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.

Online Kütüphane erişim adresi için tıklayınız…

Jurix Veri Tabanı 

Jurix; Türkiye’deki tüm hukuk dergilerinde yayınlanmış makaleleri size sunmayı hedefleyen bir veri tabanıdır. Ülkemizde halen düzenli olarak yayınlanan dergilerin önemli bir kısmı Jurix içerisinde indekslenmekte ve sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Dergilerin yanı sıra armağanlar, sempozyumlar ve konferanslar gibi ülkemizin gizli kalmış hukuk kaynakları da veri tabanına eklenmektedir.

Jurix erişim adresi için tıklayınız...

Building Types Online Deneme Erişimi

Okul, kütüphane, müze, hastane, konut, ofis ve endüstriyel binalar gibi farklı yapı çeşitlerini inceleyen; içerisinde 6 bin mimari çizim, 2 bin 500 fotoğraf, 1200’den fazla örnek vaka çalışması ve 160’ın üzerinde konu bazlı makale içeren Building Types Online veri tabanı, 30 Kasım 2020 tarihine kadar İKÜ’nün deneme erişimine açıldı. 

Erişim için tıklayınız...
 

“The Emerging Sources Citation Index (ESCI) Arşivi 2005-2014” Deneme Erişimi

Ekual kapsamında olmayan The Emerging Sources Citation Index (ESCI) 2005-2014 arşivi, 30 Kasım 2020 tarihine kadar İKÜ’nün deneme erişimine açıldı.

Web of Science Core koleksiyonu kapsamında 2015 ve sonrasına erişiminiz bulunan, The Emerging Sources Citation Index (ESCI) bölgesel öneme sahip olan ancak yayınlanmış dergilerin çoğunda bulunmayan araştırma alanları arasında en kapsamlı keşfi sunması sayesinde, mevcut Web of Science içeriğini derinleştirir.

Taylor Francis E-Kitap Deneme Erişimi

CRC Press, Routledge, Focal Press, Psychology Press, Apple Academic Press, Ashgate, Garland Science ve daha birçok yayınevinden; fen bilimleri, tıp, beşeri bilimler, sosyal bilimler, eğitim, davranış bilimleri ve hukuk gibi 53 farklı disiplinden 125 binden fazla e-kitaba erişim sağlayan Taylor Francis veri tabanı, 31 Temmuz 2020 tarihine kadar İKÜ’nün deneme erişimine açıldı.