“InCites Benchmarking & Analytics ve Web of Science” Eğitimi

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, 15 Mayıs Çarşamba günü “InCites Benchmarking & Analytics ve Web of Science” eğitimini düzenledi. Eğitmen Derya Soğuksu moderatörlüğünde 14.00-16.00 saatleri arasında 5B 06-08-10 numaralı amfide gerçekleştirilen eğitime, akademik personelimiz yoğun ilgi gösterdi. 

Mario Levi ile Söyleşi

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, “55. Kütüphane Haftası” kutlamaları kapsamında 28 Mart Perşembe günü Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda Yazar Mario Levi ile bir söyleşi düzenledi. Kütüphaneler ve İstanbul ana teması ile gerçekleştirilen okur-yazar söyleşisinin moderatörlüğünü, Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Çağla Gül Yesevi üstlendi. 
 

Kütüphane Temalı Fotoğraf Yarışması 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, “55. Kütüphane Haftası” kapsamında 25 Mart Pazartesi günü “Kütüphane Temalı Fotoğraf Yarışması” düzenledi. Yarışmayı Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisi Zeyn Al Abdeen Ahmed kazandı. Yazar Mario Levi, 28 Mart Perşembe günü gerçekleştirilen söyleşinin ardından yarışmayı kazanan öğrencimize ödülünü takdim etti.

Zeyn Al Abdeen Ahmed'in yarışmayı kazandığı fotoğrafı

ProQuest Art&Architecture Archive Veri Tabanı Deneme Erişimi

Art&Architecture Archive, yirminci yüzyılın en önde gelen sanat ve mimarlık dergilerinin çoğunun geriye yönelik olarak dijitalleştirilmiş dosyalarını içeren büyük bir araştırma kaynağıdır. Birçok önemli tüketici ve ticaret yayınlarının arşivlerine erişim sunan eşsiz bir koleksiyondur. Dergiler, uygulamalı sanatlar, içtasarım, endüstriyel tasarım ve peyzaj bahçeciliğine kadar birçok alt disiplini kapsamaktadır.

ProQuest Art&Architecture Archive veri tabanı, 17 Nisan 2019’a kadar İKÜ’nün deneme erişimine açıldı. 

ProQuest Art&Architecture Collection Veri Tabanı Deneme Erişimi

Art, Design & Architecture Collection, görsel ve uygulamalı sanat alanlarındaki güncel yayınların kapsamlı bir araştırmasıdır. Art, Design & Architecture Collection, ProQuest’in Arts & Humanities veritabanından gelen güncel tam metin dergilerinin tamamlayıcı bir koleksiyonuyla birlikte, ARTbibliographies Modern (Modern ve çağdaş sanatı), Design & Applied Arts Index (tasarım ve el sanatları ile ilgili tüm yönleri) ve International Bibliography of Art (Batı sanat tarihi üzerine yapılan çalışmaları) içerir.

SAFARI Veri Tabanı Deneme Erişimi

Platformda 35 binden fazla kitap, 30 bin saatten fazla video, vaka çalışmaları, O’Reilly’nin global konferanslarındaki eğitimler, sesli kitaplar ve videolar yer almaktadır. Kullanıcılarımız, dünyanın en iyi 200 yayıncısından O’Reilly içeriğine ve kaynaklarına erişebilirler. SAFARI veri tabancı 17 Nisan 2019’a kadar İKÜ'nün deneme erişimine açılmıştır.