UniCal

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, “Günümüzün aşırı bilgi ortamında güvenilir akademik kaynaklara ulaşmanın yolu nedir?” ve “Literatür taramasını kolaylaştıracak yöntemler ve araçlar nelerdir?” sorularına cevap bulabilmek amacıyla 19 Şubat Salı günü 14.00-16.00 saatleri arasında 1. kat çok amaçlı salonda “Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” konulu bir seminer gerçekleştirecek.

Ataköy Yerleşkesi

Çelebi Havacılık Holding A.Ş yer hizmetleri personeline yönelik hizmet içi eğitimleri, İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birimi (İGESİB) tarafından 13-20 Şubat tarihleri arasında üniversitemizde verilecek.

İncirli Yerleşkesi

Uluslararası Ticaret Bölümü, öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine destek vermek amacıyla 20 Şubat Çarşamba günü 10.00-12.00 saatleri arasında Basın Ekspres yerleşkesi zemin katta “Stratejik Kariyer Planlama” etkinliğini düzenleyecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

Eğitim Fakültesi, öğretmen adaylarına ve eğitim ile ilgilenenlere yönelik Türk eğitim tarihinde önemli yeri olan “Köy Enstitüleri”nden görsellerin sergileneceği “Köy Enstitüleri Fotoğraf Sergisi”ni sanatseverlerin beğenisine sunacak. Öğrencilere farkındalık kazandırmayı amaçlayan sergi, 20-27 Şubat tarihleri arasında Basın Ekspres yerleşkesinde ziyaret edilebilecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

İKÜ Eğitim Fakültesi ve İletişim Tasarımı Bölümü işbirliğinde, “Yücel'in Çiçekleri Film ve Söyleşi” etkinliği düzenlenecek. Köy Enstitüleri projesi yaratıcılarından Hasan Âli Yücel ve İsmail Hakkı Tonguç'un yaşam hikâyelerini anlatan “Yücel'in Çiçekleri” isimli belgesel filmin gösteriminin yapılacağı ve film yönetmeni Cengiz Özkarabekir ile bir söyleşinin gerçekleştirileceği etkinliğe, 20 Şubat Çarşamba günü 13.00-16.30 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İKUVENT Kulübü, öğrencilerin girişimcilik ekosistemini daha yakından tanıması amacıyla 22 Şubat Çarşamba günü 12.30-15.30 saatleri arasında “Yemek Sepeti Park”a teknik gezi düzenleyecek.

Kampüs Dışı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı film gösterimleri kapsamında "Damdaki Kemancı" isimli film, 20 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 14.00'te Prof. Dr. Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda sinemaseverlerle buluşacak.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Türk Dünyaları Araştırmaları Kulübü (TÜDAK), Türk dünyasında yaşanan ekonomik ve kültürel sorunları ele almak amacıyla 20 Şubat Çarşamba günü 16.00-18.00 saatleri arasında 4. kat çok amaçlı salonda “Türk Dünyası Sorunları” başlıklı bir seminer düzenleyecek.

Ataköy Yerleşkesi

Beslenme ve Diyetetik Bölümü, “Beslenme İlkeleri ve Uygulamaları II” dersi kapsamında öğrencilerin pratik uygulamaları sahada gözlemlemesi amacıyla 21 Şubat Perşembe günü 8.30-13.30 saatleri arasında “İstanbul Halk Ekmek Teknik Gezisi”ni gerçekleştirecek.

Kampüs Dışı

Girişimcilik Bölümü ile Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Araştırma ve Uygulama Merkezi (AGMER) işbirliğinde, öğrencilerin yazılım ve uygulama fikirlerinin hayata geçirilmesine destek olmak amacıyla 21 Şubat Perşembe günü 09.00-17.00 saatleri arasında Basın Ekspres yerleşkemizde “Öğrencilerde Girişimcilik Farkındalık Yaratma Proje Etkinliği” düzenlenecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

Yeni Medya ve İletişim Bölümü ile Uluslararası İlişkiler Birimi iş birliğinde, öğrencileri Erasmus Programı hakkında bilgilendirmek amacıyla 21 Şubat Perşembe günü 10.00-11.00 saatleri arasında 1. kat çok amaçlı salonda “Erasmus Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (İKÜSEM) tarafından, 21-24 Şubat tarihleri arasında “Güvenlik Uzmanlığı Sertifika Programı” düzenlenecek. Özel güvenlik hizmeti verilen alanlarda işlenen suçlarda mahkemelere yardımcı olunması amacıyla kamu ve özel hukuk eğitiminin verileceği sertifika programı, 10.00-17.00 saatleri arasında 3. kat Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Fotoğrafçılık Kulübü, ögrencileri alanında uzman isimlerle buluşturarak kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla “Moda Fotoğrafçılığında Makyaj ve Modelle Çalışma” etkinliğini düzenleyecek. İKÜ mezunlarından Double S Studio kurucusu Sümeyye Selamet’in katılımıyla gerçekleştirilecek çalışmaya, 21 Şubat Perşembe günü saat 13.00’te Fotoğraf Stüdyosu ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Uluslararası İlişkiler Birimi, 21 Şubat Perşembe günü “Değişim Programları Tanıtımı ve Programlara Başvuru Hakkında Bilgilendirme Semineri”ni düzenleyecek. Öğrencilerin değişim programları ve başvuru süreçleri hakkında bilgilendirileceği seminere, 14.00-16.00 saatleri arasında 1. kat çok amaçlı salon ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İşletme, Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü, 21 Şubat Perşembe günü 14.00-18.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda kulüp üyelerine pazarlama, satış, IT ve IK departmanları hakkında bilgi verileceği “Departman Tanıtımları” etkinliğini düzenleyecek.

Ataköy Yerleşkesi

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü bünyesinde yapılan bitirme projelerinin sanayi ile olan etkileşiminin ve farkındalığının TÜBİTAK 2209-B Destek Programı başvuru sayısının arttırılması amacıyla 21 Şubat Perşembe günü 15.00-17.00 saatleri arasında 1. kat çok amaçlı salonda “TÜBİTAK 2209/B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Tanıtım Semineri”ni düzenleyecek.

Ataköy Yerleşkesi

Türk Tiyatrosu’nun usta isimlerinden Haldun Dormen’in yıllar sonra yeniden sahnelere döndüğü Kibarlık Budalası, 10’uncu yılında sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde 21 Şubat Perşembe günü saat 19.00’da sahnelenecek oyunda, 17. yüzyıl Fransa’sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in asilzade olma adına gösterdiği çabalar konu ediliyor.

Ataköy Yerleşkesi

Ders Ekleme-Bırakma Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemleri Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılı Bahar Dönemi Ders Alma İşlemleri Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birimi (İGESİB), KOSGEB ve İŞKUR iş birliği ile kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracağı işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla 18-22 Şubat 2019 tarihleri arasında İncirli yerleşkemizde “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” düzenlenecek.

İncirli Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (İKÜSEM), Vakıf Emeklilik personeline “Vakıf Emeklilik Eğiticinin Eğitimi”ni düzenleyecek. Zihin açıcı öğretim tasarımıyla, maksimum öğrenim katılımı sağlayan düşünme ve anlama odaklı ders senaryosu hazırlama ve aktarma amacıyla verilecek eğitim, 18-22 Şubat tarihleri arasında (09.00-17.00 saatleri) 5C-12-14 numaralı derslikte gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKUVENT Kulübü, 22 Şubat Cuma günü öğrencilerin girişimcilik ekosistemini daha yakından tanıması amacıyla “Carl’s Jr. Teknik Gezisi”ni düzenleyecek.

Kampüs Dışı

Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı, Haziran 2019’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek olan aday öğrencilere ihtiyaç duydukları motivasyonu sağlamak ve İstanbul Kültür Üniversitesi’ni tüm imkânlarıyla birlikte yakından tanımaları için fırsat yaratmak amacıyla 22 Şubat Cuma günü 10.30-12.30 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde “Kaygıyı Yenen Motivasyonu Bulmak” isimli bir seminer düzenleyecek.

Ataköy Yerleşkesi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü İngilizce programı, 22 Şubat Cuma günü saat 13.00’te Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda 2018-2019 Güz Yarıyılında “Architectural Animation Techniques” dersi kapsamında hazırlanan kısa filmlerin gösterileceği “Film Şenliği / Movie Fest” etkinliğini düzenleyecek.

Ataköy Yerleşkesi

Endüstri Mühendisliği Kulübü, kulüp üyelerine mülakat teknikleri hakkında bilgi vermek amacıyla 22 Şubat Cuma günü 16.30-18.00 saatleri arasında 3. kat Erdal İnönü Seminer Salonu’nda “Mülakat Simülasyonu” isimli bir etkinlik düzenleyecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (İKÜSEM), yöneticiler ve yönetici adaylarının barınma hizmetleriyle ilgili; davranışsal, yönetsel, mevzuatsal yetkinlik ile yeterlilik kazandırmak amacıyla 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde 10.00 – 17.00 saatleri arasında 4. kat çok amaçlı salonda “Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Eğitimi”ni gerçekleştirecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ IEEE (RAS Kolu) Öğrenci Kulübü, öğrencilere temel Arduino bilgisi kazandırmak amacıyla 23 Şubat Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında Elektronik 1 Laboratuvarı’nda “Arduino 101” etkinliğini düzenleyecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (İKÜSEM) tarafından, 21-24 Şubat tarihleri arasında "Güvenlik Uzmanlığı Sertifika Programı" düzenlenecek. Özel güvenlik hizmeti verilen alanlarda işlenen suçlarda mahkemelere yardımcı olunması amacıyla kamu ve özel hukuk eğitiminin verileceği sertifika programı, 10.00-17.00 saatleri arasında 3. kat Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul’da uluslararası öğrencileri Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı’na (YÖS) hazırlayan en eski ve kurumsal dershane olma özelliği taşıyan Metropol Dershanesi ile İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) arasında yapılması öngörülen iş birliği çerçevesinde “Metropol Dershanesi YÖS Deneme Sınavı” düzenlenecek. Yaklaşık 400 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek deneme sınavına, 24 Şubat Pazar günü üniversitemiz Ataköy yerleşkesi ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (İKÜSEM), yöneticiler ve yönetici adaylarının barınma hizmetleriyle ilgili; davranışsal, yönetsel, mevzuatsal yetkinlik ile yeterlilik kazandırmak amacıyla 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde 10.00 – 17.00 saatleri arasında 4. kat çok amaçlı salonda “Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Eğitimi”ni gerçekleştirecek.

Ataköy Yerleşkesi

Ders Ekleme-Bırakma Danışman Onayı Son Gün

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (İKÜSEM), Vakıf Emeklilik personeline “VE TRANSFORM” projesi kapsamında “4 Adımda “VE TRANSFORM” Aktarım Teknikleri Eğitimi” düzenleyecek. Anlama odaklı aktarımlarla kalıcı ve derin öğrenme performansını ‘daha çok değil daha akıllıca’ transferlerle iş performansına dönüştürmek amacıyla verilecek eğitim, 25-28 Şubat tarihleri arasında (09.00-17.00 saatleri) 5C-12-14 numaralı derslikte gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

ÜNİFEB Kulübü, öğrencileri LÖSEV hakkında bilgilendirmek amacıyla 25 Şubat Pazartesi günü Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda 10.00-11.00 saatleri arasında "LÖSEV Semineri"ni düzenleyecek.

Ataköy Yerleşkesi

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Halime Eker, 25 Şubat Pazartesi günü Şirinevler yerleşkesi B1 seminer salonunda 11.00-13.00 saatleri arasında Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde görev yapan akademik personele “Engelli Birey Farkındalık Eğitimi”ni gerçekleştirecek. Çalışmada; engelli bireyin tanımı, engel grupları ve özellikleri, engelli bireylerin karşılaştıkları sorunlar, engelli bireylerle iletişim-empati konularında bilgilendirme yapılacak.

Şirinevler Yerleşkesi

İKUVENT Kulübü, Youtube Türkiye’deki en büyük spor kanalı olan “Shredded Brothers”ın büyüme hikayesini öğrencilere aktarmak amacıyla 25 Şubat Pazartesi günü 13.00-16.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda bir söyleşi düzenleyecek.

Ataköy Yerleşkesi

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, öğrencilerimizin mesleki yaşantılarında kullanabilecekleri kadın doğum hastalıkları hakkında bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla “Fizyoterapistler için Kadın Doğum Hastalıklarında Cerrahi Yaklaşımlar” isimli bir seminer düzenleyecek. İstanbul Üniv. Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalından Uzm. Dr. Burçin Karamustafaoğlu Balcı’nın konuşmacı olacağı seminer, 25 Mart Pazartesi günü 13.30-17.00 saatleri arasında Şirinevler yerleşkesinde gerçekleştirilecek

Şirinevler Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türkçeyi güzel ve etkili konuşabilmeleri için “Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İlknur Güneş tarafından verilecek eğitim, 25 Şubat Pazartesi günü 15.00 – 18.00 saatleri arasında 3. kat Erdal İnönü Seminer Salonu'nda yapılacak.

Ataköy Yerleşkesi

Sinema ve Televizyon Bölümü, sinema sektörünün kadın çalışanlarını tanıtmak amacıyla 26 Şubat Salı günü 13.00-15.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda “Sinema Sektöründen Kadınlar” isimli bir etkinlik düzenleyecek.

Ataköy Yerleşkesi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, öğrencilerimizin kariyer planlama süreçlerine katkıda bulunmak amacıyla “İç Mimari Tasarımda Kullanıcının Rolü” seminerini düzenleyecek. İç Mimar Meral Akçay’ın üniversitemize konuk olarak meslek deneyimlerini ve tasarım yaklaşımını öğrencilerimizle paylaşacağı etkinlik, 26 Şubat Salı günü 15.00-17.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Atatürkçü Düşünce Kulübü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü daha iyi anlamak amacıyla bir söyleşi düzenleyecek. Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkan Yardımcısı ve İKÜTÜMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Emre Berkan Yeni’nin konuşmacı olacağı etkinlik, 26 Şubat Salı günü 15.00-17.00 saatleri arasında 3. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Eğitim Fakültesi, öğretmen adaylarına ve eğitim ile ilgilenenlere yönelik Türk eğitim tarihinde önemli yeri olan “Köy Enstitüleri”nden görsellerin sergileneceği “Köy Enstitüleri Fotoğraf Sergisi”ni sanatseverlerin beğenisine sunacak. Öğrencilere farkındalık kazandırmayı amaçlayan sergi, 20-27 Şubat tarihleri arasında Basın Ekspres yerleşkesinde ziyaret edilebilecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

Uluslararası Ticaret Bölümü, öğrencilerin iş fikirlerini harekete geçirmek ve hayat bulmamış fikirlere yenilikçi yöntemler ile can suyu vermek amacıyla 27 Şubat Çarşamba günü 10.00-17.00 saatleri arasında Basın Ekspres yerleşkesi zemin katta “Start-Up Destek Programı” isimli bir etkinlik düzenleyecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı film gösterimleri kapsamında " Piyanist" isimli film, 27 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 14.00'te Prof. Dr. Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda sinemaseverlerle buluşacak.

Ataköy Yerleşkesi

Fen-Edebiyat Fakültesi, Temel Fen ve Sosyal Bilimler alanında araştırma ve inceleme bakımından önemli olan çalışmaların ve akademisyenlerin yaptıkları çalışmaları paylaşması amacıyla “Kahve Bahane Buluşmaları”nı düzenleyecek. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü hocalarımızdan Dr. Öğr. Üyesi Nilüfer Şener’in konuşmacı olacağı “Zihinsel Bir Nesne Olarak Dil ve Günümüz Dilbilim Çalışmaları” başlıklı seminer, 27 Şubat 2019'da 15.00–17.00 saatleri arasında 3. kat Erdal İnönü Seminer Salonu’nda yapılacak

Ataköy Yerleşkesi

Paris’teki Louvre Müzesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Uluslararası Plastik Sanatlar Etkinliği”nden altın madalyayla dönen İletişim Tasarımı Bölümü akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Reyhan Uludağ Eraslan, 11. kişisel sergisini 30 Ocak Çarşamba günü saat 15.00’te İKÜSAG’da gerçekleşecek açılışla sanatseverlerin beğenisine sunacak. 30’a yakın yağlı boya, suluboya, gravür, video art ve akrilik tablonun görücüye çıkacağı “Metropol An” sergisi, 27 Şubat'a kadar ziyarete açık kalacak.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (İKÜSEM), Vakıf Emeklilik personeline “VE TRANSFORM” projesi kapsamında “4 Adımda “VE TRANSFORM” Aktarım Teknikleri Eğitimi” düzenleyecek. Anlama odaklı aktarımlarla kalıcı ve derin öğrenme performansını ‘daha çok değil daha akıllıca’ transferlerle iş performansına dönüştürmek amacıyla verilecek eğitim, 25-28 Şubat tarihleri arasında (09.00-17.00 saatleri) 5C-12-14 numaralı derslikte gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İletişim Tasarımı Bölümü, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin (TOFD) “Ağaç Yaşken Eğilir Projesi” kapsamında öğrencileri bilgilendirmek amacıyla “Genç Gönüllüler ENGEL Tanımaz: Ağaç Yaşken Eğilir Projesi” isimli bir toplantı düzenleyecek. TOFD Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baş’ın konuşmacı olacağı etkinliğe, 28 Şubat Perşembe günü 11.00-13.00 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Kültür Noktası (ÖYKMDB), öğrencilere ‘Sağlıklı Cinsellik’ konusunda alanında uzman kişiler tarafından eğitim verilmesi amacıyla “Sağlıklı Cinsel Yaşam Akademisi: İlginç Olgular Farklı Yaklaşımlar Semineri”ni düzenleyecek. Psikoloji Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Önder Kavakçı'nın konuşmacı olacağı etkinlik, 28 Şubat Perşembe günü 13.00-15.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Matematik Bilgisayar Kulübü, IONIC ile mobil uygulama geliştirebilmek için öğrencileri bilgilendirmek amacıyla “IONIC Workshop” etkinliğini düzenleyecek. İKÜ Bilgi Sistemleri Daire Başkanlığı Uzman Yazılım Geliştiricisi Fettah Kurtuluş tarafından verilecek eğitim, 28 Şubat Perşembe günü 15.00-17.00 saatleri arasında 3. kat Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi